Vitajte v členskej sekcii 

3. LEKCIA-LIP ROLL

Čo je to Lip roll- Vibrovanie pier? 

Je to hlasové cvičenie , kedy pery sú úplne uvolnené a vy  ich  rozvibrujete tlakom vzduchu. Táto akcia potom vytvorí typický zvuk/ akoby erdžanie „prrr“. Tlak na pery sa tiež nazýva "bublinky na perách“. Speváci  zvyčajne pridávajú tóny na pery ako správnu rozcvičku v rámci svojho hlasového rozsahu. Trill na pery je samozrejme potrebný, ak ste spevák. Môže pomôcť vašim hlasivkám a ústam vybudovať správnu koordináciu a zároveň vytvoriť zdravý hlas.

Načo potrebujem  Lip roll?

Tenké okraje hlasiviek tiež silno vibrujú a táto vibrácia je užitočná pre zdravie a silu hlasiviek. Vibráciou si zahrievate hlas. Preto sa Liproll považuje za jedno z najlepších cvičení na hlasivky/ hlasový strečing/.

Ako dosiahnem Lip roll?

Aby ste dosiahli čo najlepší Lip roll -tlak na pery, musíte perami nechať rovnomerne prúdiť vzduch. Najprv musíte jemne vyfúknuť vzduch cez zovreté pery.

Mierne nadvihnite líca pomocou prstov smerom k perám.

 Vaša čeľusť musi byť uvoľnená.

Vytvorte správny tlak vzduchu a kontrolujte ho, aby bol rovnomerný,  potom skúste vytvoriť zvuk Prrr, ako keby ste fúkali do vody. Mnohí sa zvyčajne dopúšťajú bežnej chyby, keď fúkajú cez pery príliš veľa vzduchu a príliš prudko-takže málo vzduchu a rovnomerný  plynulý tlak pomocou bránice.

Ak sa chcete stať skvelým spevákom, mali by ste mať pod kontrolou svoje líca, pery, zuby a jazyk a dych -preto sa učíme toto cvičenie.

Benefity z cvičenia Lip roll.

1) Zahreje hlasivky a je to zdravé pre váš hlas.

Hlasivky, rovnako ako ostatné artikulátory, potrebujú nejaké zahriatie, ako to zvyčajne robíme s motorom auta. 

2) Bránica je významnou súčasťou dýchacieho systému, ktorá pomáha pri regulácii dýchania. Je teda tiež nápomocná pri vytváraní lepšieho zvuku. Jedným z cvikov, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť stav bránice, je tril na pery. Zlepšuje fungovanie bránice tým, že vám umožňuje kontrolovať kontrakciu bránice. 

3) Uvolní vám napätie v hlasivkách.

Trill na pery vám umožňuje preniesť tlak vzduchu z vašich hlasiviek do pier. S menším tlakom na hlasivky môžete ľahko pokračovať  do vyšších tónov v rámci vašej rozcvičky.

4) Trill na pery vám pomôže dosiahnuť konzistentnosť prúdenia vzduchu a tlaku vzduchu

 Akonáhle sa teda zapojíte do cvičenia s trilkom na perách, umožníte svojim pľúcam dodávať tlak vzduchu, aby sa neustále vytváral potrebný tlak na perách.

LEKCIA 3-LIP ROLL

VIDEO 3

Teraz cvičte vy s podkladom mp3, ktorý je spomalený

ÚLOHY Z LEKCIE.

1. Cvičte s podkladom mp3 najprv bez tónov, ako key ste fúkali do pier.

2. Teraz pridajte tóny podla mp3.

3. Vráťte sa na video a cvičte v rýchlejšom tempe.

KONTAKT.

EVA BITTO

Tvoj instruktor spevu.

 vyukaspevu1@gmail.com

+ 421 907 196 254