Vitajte v členskej sekcii

Tento kurz obsahuje 20 videí

  Trvanie kurzu: 45minút

  Časť  6

  Lekcia 18.

Lekcia 18-Falset

Vysvetlenie.

V taliančine znamená „trochu falošné“. Vytvára sa len s okrajmi hlasiviek, ktoré sú rozpojené, a nie s použitím celých hlasiviek a je nasadený  vyššie, než je normálny rozsah. Má  dýchajúcu kvalitu, nie úplne rezonančnú a zahŕňa náhlu zmenu v registri. Z týchto dôvodov mnohí hlasoví učitelia považujú tento typ spevu za falošný alebo dokonca nezdravý, pretože môže viesť k únave hlasu.

Sú falzet a hlavový hlas to isté?

Sú si veľmi podobné! Súčasné chápanie falzetu je, že je to voľnejšie forma hlavového hlasu.. V hlavovom hlase aj vo falzete sú hlasivky natiahnuté, dlhé a tenké.

Ale vo falzete hlasivky o niečo otvorenejšie ako pri hlavovom hlase. Výsledný zvuk je ľahký, tenký a vzdušný.

Ako spievať vo Falsete?

Je dôležité zvážiť, ako vzniká váš hlas a prečo sa váš hlas mení. Dve hlavné svalové skupiny ovládajú vaše hlasivky; jedna skupina ich  skráti a jedna ich natiahne.

Aby ste pochopili, ako vaše hlasivky ovplyvňujú zvuk a výšku vášho hlasu, predstavte si strunový nástroj. Tenšie struny vytvárajú vyšší zvuk. Ak chcete vytvoriť falzetový spev, musíte svoje hlasivky natiahnuť, aby boli tenšie a dlhšie.

Prvým krokom je relaxovať; tým zaistíte, že svaly potrebné na ovládanie vašich hlasiviek nebudú preťažované. Uvolnite si každú časť úst. Potom vydýchnite a teraz do výdychu dajte tón.Pokračujte do vyšších tónov.

Kde sa v populárnej hutbe používa Falset.

'Stayin' Alive od Robina Gibba, 'Big Girls Don't Cry' od Frankieho Valliho a 'Don't Stop 'til You Get Enough' od Michaela Jacksona sú dobrými príkladmi spevákov, ktorí pre dramatickú príťažlivosť použili falzet. Speváci v pozadí v skladbách 'Big Girls' a 'Stayin'Alive' používajú svoje prirodzené hlasy, takže keď hlavný spevák náhle prejde do vysokého falzetu, vytvorí to kontrast a dodá piesni prvok vzrušenia a dokonca prekvapenia, ktoré dokážu. pridať do svojho umeleckého arzenálu.

Úlohy z lekcie

Prečítal som si vysvetlenie čo je Falset.
Viem aký je rozdiel medzi Falsetom a Hlavovým hlasom.

Máš nejasnosti, alebo otázky?

Napíš nám na: vyukaspevu1@gmail.com

alebo nám zavolaj na: +421 907 196254

Tvoj lektor spevu-Eva Bitto