Aké techniky spevu používajú tvoje spevácke idoly?
Lip roll

LIP ROLL-fúkanie do pier.

Čo to je Lip roll?

Trill na pery je akt úplného zatvorenia pier a umožnenie vzduchu prejsť cez ne pomocou rýchlych  ťahov. Táto akcia potom vytvorí typický zvuk „brrr“. Tlak na pery sa tiež nazýva "bublinky na perách“. Speváci  zvyčajne pridávajú tóny na pery ako správnu rozcvičku v rámci svojho hlasového rozsahu. Trill na pery je samozrejme potrebný, ak ste spevák. Môže pomôcť vašim hlasivkám a ústam vybudovať správnu koordináciu a zároveň vytvoriť zdravý hlas

Ako vytvoríme Lip roll?

Ako dosiahnem Lip roll?

Aby ste dosiahli čo najlepší Lip roll -tlak na pery, musíte perami nechať rovnomerne prúdiť vzduch. Najprv musíte jemne vyfúknuť vzduch cez zovreté pery.

Mierne nadvihnite líca pomocou prstov smerom k perám.

 Vaša čeľusť musi byť uvoľnená.

Aby ste dosiahli čo najlepší Lip roll -tlak na pery, musíte perami nechať rovnomerne prúdiť vzduch. Najprv musíte jemne vyfúknuť vzduch cez zovreté pery.

Mierne nadvihnite líca pomocou prstov smerom k perám.

 Vaša čeľusť musi byť uvoľnená.

Vytvorte správny tlak vzduchu a kontrolujte ho aby bol rovnomerný, potom skúste vytvoriť zvuk Brrr, ako keby ste fúkali do vody. Mnohí sa zvyčajne dopúšťajú bežnej chyby, keď fúkajú príliš veľa vzduchu cez pery-takže málo vzduchu a rovnomerný tlak pomocou Bránice.

Ak sa chcete stať skvelým spevákom, mali by ste mať pod kontrolou svoje líca, pery, zuby a jazyk, -preto sa učíme toto cvičenie.

Načo potrebujem  Lip roll?

Tenké okraje hlasiviek tiež silno vibrujú a táto vibrácia je užitočná pre zdravie a silu hlasiviek. Táto vibrácia je veľmi zdravá, najmä ak si zahrievate hlas. Preto sa Liproll považuje za jedno z najlepších cvičení na hlasivky..

 Musím stále trénovať Lip roll?

 Absolútne! Tréning Lip roll  pomáha posilniť  koordináciu vašich svalov , ktoré spájajú hlasivky. Pomôže to tiež  zahriať a posilniť váš mix  !

BENEFITY Z TOHTO CVIČENIA.

Áno, zvyčajne majú. Basy a barytóny používajú hrudný hlas takmer vždy.  Tenor a altos používajú kombináciu hrudníka, mixu a hlavového hlasu. Sopranisti používajú najmenšie množstvo „plného“ hrudného hlasu, častejšie spievajú mixovaným a hlavovým hlasom.


Všetko uvedené, každý typ hlasu by mal v celom registri uplatniť svoj plný hlasový rozsah, aby získal maximálnú, silu a flexibilitu!

Cvičenie Lip roll -Ženy.

Cvičenie Lip roll-Muži.

Cvičenie- Lip roll -Muži.